![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13964158
*
nr 1396 4158
Oljemålning
Frederick James Knowles, tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo. Olja på pannå, 55x43 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 20:13:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 16:44:47
1
300 kr
6/5 14:39:12
2
350 kr
9/5 10:52:14
3
500 kr
9/5 19:40:54
4
700 kr
9/5 20:54:32
5
800 kr
9/5 22:50:54
2
1.000 kr
10/5 19:59:55
5
1.000 kr
10/5 19:59:55
2
1.000 kr (Budbetjänt)
10/5 20:02:00
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar påskrift a tergo
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1396 4158
Oljemålning
Frederick James Knowles, tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo. Olja på pannå, 55x43 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 16:44:47 | 1 | 300 kr |
6/5 14:39:12 | 2 | 350 kr |
9/5 10:52:14 | 3 | 500 kr |
9/5 19:40:54 | 4 | 700 kr |
9/5 20:54:32 | 5 | 800 kr |
9/5 22:50:54 | 2 | 1.000 kr |
10/5 19:59:55 | 5 | 1.000 kr |
10/5 19:59:55 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/5 20:02:00 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar påskrift a tergo
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23